Nechte profesionály dělat svou práci.
Vy si užívejte volný čas!

Slide 7

Nechte profesionály dělat svou práci.
Vy si užívejte volný čas!

Slider 1

Nechte profesionály dělat svou práci.
Vy si užívejte volný čas!

Slide 8

Nechte profesionály dělat svou práci.
Vy si užívejte volný čas!

Slider 2

Nechte profesionály dělat svou práci.
Vy si užívejte volný čas!

Slider 3

Nechte profesionály dělat svou práci.
Vy si užívejte volný čas!

Slider 6

Nechte profesionály dělat svou práci.
Vy si užívejte volný čas!

Slider 5

Blog PPM

29.6.2022

Technickou a ekonomickou správu budov nabízíme již více než 25 let, a tak dobře víme, že kvalitní vztah mezi odbornou firmou a obyvateli bytových jednotek stojí především na důvěře a efektivní komunikaci dvou rovnocenných partnerů. Právě na to jsme mysleli, když jsme navrhovali digitální kontaktní systém pro klienty Prague Property Management.

Rozhovor s Janem Kuchařem, předsedou představenstva PPM, o správě nemovitostí v digitální době
31.5.2022

Jak ušetřit za elektřinu a plyn? Tuto otázku si letos na podzim bude klást snad úplně každý. Před rostoucími cenami energií není možné už nadále strkat hlavu do písku. Věděli jste, že v případě, kdy bydlíte v bytovém domě spravovaném profesionální externí firmou, můžete dosáhnout na mnohem výhodnější nabídky od dodavatelů?

Správce nemovitosti jako štít před rostoucími cenami energií
22.3.2022

Od ledna 2022 platí pro všechny, kteří dosud nezískali stavební povolení na novostavbu rodinného či bytového domu, zcela nová pravidla vyplývající z novelizované celoevropské směrnice o energetické náročnosti budov. Připravili jsme pro Vás článek s praktickými informacemi.

18.2.2022

Český statistický úřad na začátku února zveřejnil mimořádně zajímavá data o bytové výstavbě v České republice v roce 2021. Nás samozřejmě zaujaly zejména výsledky za hlavní město, kde již 25 let profesně působíme. Celkový počet zahájených bytů v Praze činil loni 9 698, což je nejvíce od roku 2000! Co to znamená pro trh novostaveb, správu investičních fondů či nájemní bydlení?

19.1.2022

Dva roky trvání pandemie se podepsaly na mnoha aspektech každodenního života. Problémy, které stále se opakující karantény či izolace způsobují, se nevyhýbají ani shromáždění vlastníků jednotek v bytových domech. Neúčast některých vlastníků má totiž zásadní vliv na už tak náročné dosažení usnášeníschopnosti. Lze tento problém vyřešit korespondenčním hlasováním? Poradíme vám, zda a za jakých podmínek je to možné.

1.12.2021

S novelizací občanského zákoníku došlo k úpravě zákonných povinností i odpovědnosti statutárního zástupce společenství vlastníků, kterým je obvykle výbor, případně předseda SVJ individuálně. Výkon funkce tak v současnosti nápadně připomíná pozice jednatele obchodní společnosti. Více informací naleznete v textu připraveném společností Prague Property Management, a.s.

4.12.2020

Řešíte ve Vašem společenství vlastníků jednotek (SVJ) časté stížnosti na rušení nočního klidu? Nevíte si rady s úpravou vyhlášky užívání společných částí domu nebo se Vám dlouhodobě nedaří zabezpečit dodržování bezpečnostních opatření v objektu? Domovní řád SVJ od Prague Property Management, a.s. upraví pravidla denního provozu v objektu ke spokojenosti všech.

Domovní řád SVJ
9.11.2020

Stejně jako tomu je u pozvánky na schůzi společenství vlastníků jednotek (SVJ), tak i zápis ze shromáždění společenství má svá pravidla a jasně danou formu. Na které náležitosti je důležité nezapomenout, jaké jsou nejčastější chyby a komu je dostupný zápis ze schůze SVJ? To vše vám osvětlíme v následujícím článku Prague Property Management, a.s.

Zápis ze schůze SVJ
6.10.2020

I když to tak nevypadá, pozvánka na členské shromáždění společenství vlastníků jednotek (SVJ) je důležitý dokument a její nevhodná prezentace může přinést nepříjemnosti do budoucna. Jakou musí mít pozvánka na schůzi SVJ formu, aby nebyla napadnutelná? Na to se podrobně podíváme v následujícím článku od Prague Property Management, a.s.

Pozvánka na schůzi SVJ
8.9.2020

Od 1. 7. 2020 vstoupila v platnost novela občanského zákoníku (OZ), která s sebou přinesla pozitivní změny týkající se společenství vlastníků jednotek SVJ. Stanovy SVJ jsou základním dokumentem nastavující pravidla a řád v domě. Co musí obsahovat a jakým způsobem je můžeme měnit? Na to se podrobně podíváme v následujícím článku od Prague Property Management, a.s.

Jak vypadají nové stanovy SVJ?
 
« předchozí 1 2 3 4 6 7 následující »